Aby vaše peniaze zostali vždy len vašimi

Nástrahy, ktoré číhajú na vaše financie, stále pribúdajú, ale s nami budete v bezpečí.

image

Nenechajte sa okradnúť cez falošný Internet banking

Dávajte si pozor pri prihlasovaní sa do Internet bankingu cez vyhľadávač Google. Pri vyhľadávaní cez Google sa totiž medzi výsledkami môžu zobraziť aj podvodné stránky, ktorých cieľom je pripraviť vás o financie. Vždy si overte, že sa prihlasujete cez oficiálnu stránku www.vub.sk alebo priamo cez adresy https://nib.vub.sk či https://ib.vub.sk.

Financie v bezpečí aj na dovolenke

Aké ďalšie nástrahy číhajú na vaše financie?

Podvodné e-maily alebo SMS

Podvodné e‑maily
alebo SMS

Ak od vás neznáma osoba požaduje osobné údaje cez e‑mail alebo SMS, ide o podvod. Neovereným zdrojom neposielajte citlivé informácie, aj keby vám ponúkali peniaze alebo sa vyhrážali.

Prečítajte si viac
Podvodné telefonáty

Podvodné
telefonáty

Volá neznáme číslo a keď zodvihnete, je tam ticho? Alebo sa zaujímajú o hodnotenie služieb, prípadne služby ponúkajú? Také telefonáty vám berú nielen čas, ale aj súkromné informácie. Napríklad číslo platobnej karty.

Prečítajte si viac
Súťaže na sociálnych sieťach

Súťaže na sociálnych
sieťach

Niekto vás označil v príspevku súťaže, prišla vám správa, že ste vyhrali, a pritom ste sa nezapojili. Podozrivé súťaže vám nezabezpečia výhru, ale okrádajú vás o bezpečie. Aj toto je cesta, ako sa podvodníci snažia získať údaje.

Prečítajte si viac
Podvody na online bazároch

Podvody na online
bazároch

Keď sú veci z druhej ruky za dobrú cenu, ešte to neznamená, že k vám aj dorazia. Snažte sa vyhnúť platbe vopred a radšej sa osobne stretnite. Pozor tiež, keď si niekto bude pýtať číslo vašej karty, aby vám „na ňu poslal peniaze“. Príjem peňazí na platobnú kartu od inej súkromnej osoby nie je možný. Nikdy neprezrádzajte číslo svojej karty.

Prečítajte si viac
Podvody s investovaním

Podvody
s investovaním

Ak sa chystáte investovať online, vyberte si overené spôsoby – vyhýbajte sa stránkam bez referencií, prísľubom rýchleho výnosu bez oboznámenia sa s rizikami a tiež zmluvám podporeným plnou mocou alebo dodatkom, ktorý by vás v budúcnosti mohol ohroziť.

Prečítajte si viac
badge

Takto sa ubránite

Technické zabezpečenie VÚB banky patrí medzi absolútnu špičku, a preto sa podvodníci väčšinou snažia vylákať citlivé údaje priamo od klientov.

S nami bezpečne zvládnete všetky nákupy

Pozrite si naše tipy na bezpečné online nákupy a otestujte si svoje vedomosti v rýchlom kvíze.

S nami bezpečne zvládnete všetky nákupy

Spravte si kvíz a odhaľte všetky triky pokútnych predajcov.

Spustiť kvíz